FANDOM


Nasiona warzyw (ang. Crop Seeds) – wyspecjalizowana wersja nasion, używanych w rolnictwie. Pozwalają one na wyhodowanie określonego warzywa lub owocu, w zależności od specjalizacji nasiona. Pozyskiwane są poprzez karmienie ptaków w klatce za pomocą owoców lub warzyw, z wyjątkiem jagód i mandragor. Ptak po nakarmieniu upuszcza od jednej do dwóch sztuk nasion, z czego każda sztuka ma 50%, że będzie zwykłymi nasionami.

Zjedzone daje graczowi pół punktu zdrowia oraz 9,4 punktów głodu niezależnie od rośliny, którą reprezentuje. Ugotowana zamienia się w zwykłe Ugotowane nasiona, przez co traci na wartości.

Nasiona Warzyw są dosyć częstym podarunkiem od Kociszopów. Szansa na dane nasiono jest identyczna jak w przypadku szansy na owoc/warzywo na farmie.

Papirus PoradyEdytuj

  • Nie warto podgrzewać nasion warzyw nad ogniskiem, tracą bowiem prawie połowę swoich statystyk.
  • Po wyhodowaniu konkretnego warzywa (Smoczy owoc na przykład, by zachować go ku zyskaniu zdrowia) można je znacznie dłużej przechować niż sam owoc, przez co po wyhodowaniu ważnego surowca można poczekać do końca użyteczności, by móc później zasadzić je w potrzebie. Można przedłużyć okres przechowania określonego warzywa poprzez lodówkę do około 75 dni. 
  • Niezależnie od poziomu zepsucia nasiona, płód rolny zawsze wyrośnie w pełni zdatny do spożycia i przetrzyma swą jakość do momentu zerwania, zupełnie jak mięso na suszarni.

Nasiona Rodzaje nasionEdytuj

Nasiona Nazwa DebugSpawn
Carrot Seeds Nasiona marchewki "carrot_seeds"
Corn Seeds Nasiona kukurydzy "corn_seeds"
Dragon Fruit Seeds Nasiona smoczego owocu "dragonfruit_seeds"
Durian Seeds Nasiona duriana "durian_seeds"
Eggplant Seeds Nasiona bakłażana "eggplant_seeds"
Pomegranate Seeds Nasiona granatu "pomegranate_seeds"
Pumpkin Seeds Nasiona dyni "pumpkin_seeds"
Nasiona arbuza Nasiona arbuza Panowanie Gigantów (DLC) "melon_seeds"